Lotte Laurens over de Open Studio’s
“Mijn naam is Lotte Laurens, co-maker en schrijver en actrice van de voorstelling YOU SHOULD GET RAPED, een voorstelling die nog in de maak is. Eerder dit jaar schreven Just van Bommel en ik de eerste versie van de voorstelling, die volgend weekend 21 en 22 november op Jonge Harten te zien is.
Het eerste weekend van Jonge Harten maken we gebruik van de studio in Grand Theatre, daar repeteren we, schrijven we nog wat en experimenteren we met wie de tekst voordraagt en de consequenties daarvan. Gisteren openden we de deuren van de studio voor de eerste Open Studio, een nieuw concept van programma maker Jente Poiësz, en ontvingen we nieuwsgierig publiek. Zij kregen een snippet van de eerste 25 minuten van de voorstelling te zien met daarna de vraag “hoe zou jij willen dat het nu af loopt, of hoe zou je nou juist niet willen dat het afloopt”.
Wat volgde was een interessant gesprek met nieuwe spannende ideeën waar ik als maker veel aan had, vanochtend ben ik zelfs verder gaan schrijven met één van de nieuwe ideeën omdat ik het moest uitproberen!
Vanmiddag tonen we de laatste open studio waar Just, die eerder de regie in handen had, de tekst gaat spelen. Het is als jonge maker erg fijn om een experiment of nieuw idee aan een klein groepje publiek te kunnen tonen en maakt de drempel om even goed in gesprek te gaan met publiek veel kleiner en dus toegankelijker.
We kijken uit naar vanmiddag en hopen we mensen nieuwsgierig hebben gemaakt naar de volledige voorstelling YOU SHOULD GET RAPED op 21 & 22 november in Grand Theatre.”




